МОЛОДІЖНА ПОЛІТИКА


 

РОЛЬ І МІСЦЕ МОЛОДІ У РОЗВИТКУ КРАЇНИ

Одним із основних показників рівня розвитку держави є становище молоді та місце молодіжної політики у системі цінностей і пріоритетів суспільства. Ставлення до молоді завжди було актуальним для держави та суспільства, оскільки воно охоплює передачу новим поколінням досягнутого рівня розвитку суспільства й держави.

Необхідність особливої політики щодо молоді визначається специфікою її становища в суспільстві. Молодь недостатньо розглядати лише як майбутнє суспільства; важливо оцінювати її як органічну частину сучасного суспільства, яка несе відповідальність за збереження й розвиток країни, за спадкоємність її історії й культури, життя старших поколінь і відтворення наступних, і в кінцевому підсумку — за виживання народів як культурно-історичних спільнот.

Молодь є головним суб'єктом формування сім'ї та демографічних процесів, виконує специфічні функції, які не можуть бути замінені іншими соціальними групами.

Проблеми молоді

Особливо гостро проблеми молоді проявляються у переломні моменти, під час зміни напрямів та темпів соціального розвитку, змін у суспільному й державному устрої.

В Україні спостерігається зростання злочинності серед молоді, збільшується кількість ВІЛ-інфікованих. У цілому захворюваність і смертність серед молоді порівняно з іншими віковими групами мають тенденцію до зростання. Зросла кількість розлучень серед молодих сімей, а кількість шлюбів скоротилася. Однією з основних проблем молоді є брак житла, що є однією з основних перешкод для створення сім’ї та народження дітей. Така ситуація ускладнюється контрастами характеристик і проблем молоді за регіонами, категоріями й групами, зумовленими непослідовністю та незавершеністю соціально-економічних і політичних перетворень. Структурні зміни в економічній і соціальній сфері призвели до зростання значущості регіонального чинника в державному й суспільному житті.

В цих умовах зміни у міжпоколіннєвій взаємодії, внутрігрупових стосунках, нормах, що регулюють цінності, життєві плани, поведінку молодих людей, набувають нових рис. Виховання, соціалізація, формування й розвиток молодого покоління постають по-новому.

Реалізація концепції розвитку України багато в чому залежить від того, наскільки вона підтримується молодим поколінням, його творчою активністю, від того, який образ думок і спосіб життя обирають молоді люди.

Основні напрями молодіжної політики

Умовами формування відповідальності молоді за майбутнє держави є: розширення демократичної участі молоді у розвитку суспільства; подолання бідності та соціально-економічної нерівності; розширення прав молоді у політичній та економічній сферах і забезпечення її представництва на всіх рівнях ухвалення рішень; підтримка інформаційного забезпечення, більшої прозорості й підзвітності в управлінні та при ухваленні рішень з економічних і соціальних питань.

Формування життєздатного молодого покоління стає одним із ключових стратегічних завдань розвитку країни. У цьому сенсі молодь — це не лише об’єкт підтримки, а й один із головних факторів забезпечення розвитку держави й суспільства. Йдеться не тільки про допомогу з боку держави, а про створення умов, які допоможуть молодим людям стати самостійними, розвиватися та приносити користь собі й суспільству.

Тому Всеукраїнська партія Народної Довіри у формуванні молодіжної політики держави визначає такі пріоритетні завдання:

  • всебічний і своєчасний розвиток молоді, її творчих здібностей, навичок самоорганізації, самореалізації, вміння відстоювати свої права, брати участь у діяльності громадських об’єднань;
  • формування у молоді цілісного світогляду та сучасного наукового уявлення про світ, розвиток культури міжетнічних відносин;
  • становлення у молодих громадян позитивної трудової мотивації, високої ділової активності, професіоналізму, навичок ефективної поведінки на ринку праці;
  • освоєння молоддю різноманітних соціальних навичок і ролей, відповідальності за власне благополуччя та добробут суспільства.

Молодіжна політика повинна ґрунтуватися на трьох «китах»: формування ідеології, інфраструктури й посилення роботи з молоддю за місцем проживання.

Для розвитку позитивних тенденцій у молодіжному середовищі державна молодіжна політика має бути спрямована на підтримку громадських ініціатив, залучення молоді до соціально значущої діяльності в поєднанні з необхідними заходами соціального захисту, сприяння адаптації молоді до сучасних соціально-економічних умов.

Основні напрями молодіжної політики:

  1. Громадянське, патріотичне та духовно-моральне виховання молоді.

  2. Підвищення якості освіти, розвиток інтелектуального потенціалу молоді.

  3. Сприяння зайнятості молоді — створення та законодавче закріплення пільгових умов працевлаштування, перше робоче місце, можливості перепідготовки.

  4. Молодіжне підприємництво — залучення молоді до участі в підприємницьких проєктах, пільгове кредитування для відкриття власної справи.

  5. Житлові проблеми молоді — система пільгового молодіжного кредитування, забезпечення молоді житлом.

  6. Підтримка молодої сім’ї — пільгове споживче й іпотечне кредитування, субсидії.

  7. Формування системи соціальних служб і клубів для молоді.

  8. Сприяння розвитку молоді в сільській місцевості.

  9. Профілактика наркоманії та інших негативних явищ, правовий захист і охорона здоров’я молоді.

  10. Підтримка творчих ініціатив молоді — матеріальна й організаційна підтримка творчих об'єднань.

  11. Молодіжний спорт — розвиток мережі спортивних установ, спортивних майданчиків.

  12. Міжнародне молодіжне співробітництво — розвиток програм міжнародного обміну.

  13. Сприяння створенню молодіжних та дитячих громадських організацій.

  14. Студентські громадські об'єднання. Ми підтримуємо активну участь молоді в громадському житті, розвиток молодіжних громадських організацій, що сприятиме залученню молоді до вирішення нагальних проблем суспільного реформування.

Всеукраїнська партія Народної Довіри прагне дати можливість молоді самореалізовуватися й активно брати участь у розвитку країни, сприяючи утвердженню молодого покоління як рушійної сили для успішного розвитку України.

Online просвітницьке телебачення